Teist kõigist inspireeritud

Citroën on juba 100 aastat rahvast ratastele aidanud, kuid see ei ole kaugeltki veel kõik!

Citroën on alates 1919. aastast olnud üks peamisi suunanäitajaid sõidukite kättesaadavaks tegemisel laiemale tarbijaskonnale. Tänaseks on firma astunud elektrisõidukite ajastusse ning paneb uued tuuled puhuma ka selles valdkonnas.
Nõudmised sõidukitele liikumisvajaduste rahuldamiseks on pidevas muutuses ning muutused, millega kaasas käia, puudutavad ühtviisi nii trendi- kui ka keskkonnateadlikkust, andes Citroënile impulsi nende vajaduste rahuldamiseks tuginemisel selleks elektriliste lahenduste kasutamisele. Praeguseks on sellel, juba auväärselt sajandipikkuse kogemusega firmal pakkuda välja mudelivalik, kuhu kuuluvad lisaks sisepõlemismootoriga mudeliversioonidele nii elektrisõidukid kui pistikhübriidid, mis on kõik inspireeritud just TEIST endist ning teie igapäevastest liikumisvajadustest ja autokasutusest.

Kuidas suhestute teie elektrisõidukiga?

Nädalas sees soovite sõita puhtalt elektri jõul ja nädalalõppudel soovite olla valmis pikemateks väljasõitudeks. Igapäevasteks sõitudeks puhtalt elektri jõul on teil võimalused oma sõiduki hõlpsaks laadimiseks elukohas, töökohas ning avaliku kasutusega laadimispunktides. Loe lisa Citroëni pistikhübriidide kohta.

Citroëni pistikhübriid

Tavapäraselt sõidate te oma suhteliselt lühikesi, igapäevaseid marsruute ja teie teel hõlbus juurdepääs laadimislahendusele. Soovite kokkuhoidu, keskkonnasäästu arvelt seejuures järeleandmisi tegemata. Tehke tutvust Citroëni elektrisõidukite pakkumistega.

 

„KUI PIKA MAA SAAN MA OMA ELEKTRISÕIDUKIGA LÄBIDA?”

Kõik oma igapäevased sõidud teete ära keskmiselt 1 kuni 2 laadimisega nädalas. Lisaks on teil vajaduse korral võimalus leida hõlpsalt kõik teile tee peale või lähedusse jäävad laadimispunktid. Uue C5 Aircross Hybrid linnamaasturi läbisõiduulatus täies mahus elektri jõul sõitmisel on 55 km WLTP järgi mõõdetuna.
Lisaks on oluline pidada meeles, et teie sõiduki tegelik läbisõiduulatus sõltub lisaks veel mitmest asjaolust:
Sõiduki koormatus
Teie sõidustiil
Sõitmine tasasel maastikul või mägistel teedel
Kütte- ja kliimaseadme kasutamine

„KUIDAS JA KUS SAAN MA OMA SÕIDUKIT LAADIDA?”

Ükskõik kas teie juures elukohas, töökohas või siis väljasõitudel leiate alati endale sobiva laadimislahenduse. Levinuim laadimisviis on laadimine elukohas: laadimisel elukohas on teil võimalus kasutada ära aegu, kui elekter on saadaval soodustariifiga. Lisaks avaneb järjest rohkem võimalusi laadimiseks töökohal ning igapäevaste toimingute sooritamisel teepeale jäävates laadimispunktides. 

 

„KUIDAS TOIMUB LAADIMISJAAMA PAIGALDAMINE MINU ELUKOHTA”

Ükskõik kas te elate individuaalelamus või kortermajas, Citroën on teile alati toeks ja viib teid kokku oma, partnerettevõttest paigaldajafirmaga. Teie elu muutmiseks veelgi lihtsamaks ja muretumaks on teile esinduse poolt tagatud täisteenindus. Pärast teie vajaduste kindlaksmääramist ja eelkalkulatsiooni kooskõlastamist tellib paigaldaja kohe ära kõik vajalikud seadmed ja tarvikud. Lisaks on teiega kogu protsessi kestel pidevalt ühenduses teie müügiesindaja, kes jälgib, et paigaldus kulgeks korrektselt.

 


Citroëni pistikhübriid

NAUTIGE Ë-MUGAVUST

Citroën Progressive Hydraulic Cushions® progressiivtoimeline vedrustus, Citroën® Advanced Comfort täiustatud mugavusomadustega istmed ja arvukad juhiabid viivad teie suunurgad üles.
Lisaks suurendavad sõidurõõmu igasuguse vibratsiooni puudumine, elektrisõiduki müravaba sõit ja selle ülim kasutuslihtsus. Selles masinas viibite omas mugavuse ja heaolu mullis, millele võrdväärset ei leidu.

 

ELEKTRISÕIDUKITE JA SISEPÕLEMISMOOTORIGA SÕIDUKITE TUGEVAD KÜLJED

Elektrisõidukiga tunnete rõõmu tohutust võimsusressursist, erksusest kiirendamistel, mis veab näo naerule koheselt vajutamisel gaasipedaalile, seda kõike täieliku müravabaduse juures. Pikematel väljasõitudel võtab töökoorma suure iseenesestmõistetavuse juures endale sisepõlemismootor.

TEIE PISTIKHÜBRIIDI EKSPERDID

Olgugi et teie Citroën pistikhübriid on tehnoloogiliselt samm sisepõlemismootoriga mudeliversioonist edasi, pole selle hooldusvajadus ega välp muutunud. Usaldage oma Citroëni pistikhübriidi hooldus spetsiaalse ettevalmistusega asjatundjate kätesse Citroëni võrgustikus.

 

IGAPÄEVANE KOKKUHOID

Tänu pistikhübriidile vähenevad märkimisväärselt teie poolt seonduvalt teie igapäevaste sõitudega kütusele tehtavad kulutused.

Uus C5 Aircross Hybrid linnamaastur

Sõidukil on kõik sisepõlemismootoriga mudeliversiooni linnamaasturi tugevad küljed teie seiklusvajaduste rahuldamiseks väljasõitudel nagu ka elektrisõiduki eelised igapäevastel sõitudel.
Tänu täiustustele elektritehnoloogiaga paistab see pistikhübriid-linnamaastur eeskätt silma oma jõudlusnäitajate, mugavuse ja säästlikkuse poolest.

Suurenenud jõudlus teie mugavuse teenistuses

Tänu elektrimootorile koos sisepõlemismootoriga on teie sõit alati sujuv, teie käsutuses on kahe jõuallika kumuleeritud võimsus 225 hj, millega on tagatud tähelepanuväärne erksus kiirendamisel.

Kuidas kasutada Hybrid sõidukit

SÕITKE SÄÄSTLIKULT

LAADIMINE PIDURDAMISEL
Teie hübriidsõiduki aku salvestab endasse igal pidurdamiskorral või seonduvalt mahakiiredustega genereeritava laadimisvoolu. Seeläbi suureneb teie läbisõiduulatus ilma, et selleks tuleks teil otseselt ise midagi ette võtta.
OHJAKE HEITMEKOGUSEID
Pistikhübriidi tehnoloogiaga on CO2 heitmekogus 32 g/km (WLTP järgi mõõdetuna). Sõitmisel täies mahus elektri mitte mingisuguseid CO2 heitmeid ei teki.
OHJAKE KÜTUSEKULU
Keskmise kütusekuluga 1,4 l/100km (WLTP järgi mõõdetuna) saavutate oma hübriidiga olulise kokkuhoiu kütusekulus võrdluses sisepõlemismootoriga mudeliversioonidega.

3 SÕIDUREŽIIMI TEIE MUGAVUSE TAGAMISEKS

ELEKTRIREŽIIM

Tundke rõõmu kõikidest elektri jõul sõitmisega kaasnevatest eelistest: täiesti müravaba sõit keskkonda seejuures CO2 heitmetega saastamata.  Käivitamisel on vaikimisi valitud see, ideaalselt linnasõiduks sobiv sõidurežiim*.
*Täislaetud aku eeldusel.

HÜBRIID-SÕIDUREŽIIM

Laske valik vabaks: vastavalt teie sõidustiilile ja tee profiilile valitakse olenevalt olukorrast jõuallikaks kas elektrimootor või siis sisepõlemismootor. Teie hübriid teeb teie eest lülitused eesmärgiga tagada elektrienergia optimaalne kasutus.

SPORTREŽIIM

Sõidurežiimi valimisel on täie käsutuses sisepõlemismootori kogu võimsusressurss, mida vajadusel täiendatakse elektrimootori ressursiga. Kiirendus, pidurdamine: seadke end mugavalt oma pistikhübriidis sisse ja nautige sõitu täiel rinnal.

 

Laadimine ja läbisõiduulatus

Kuidas käib hübriidsõiduki laadimine? Ei ole midagi lihtsamat

LAADIMINE ELUKOHAS

Olenemata sellest, kas elate individuaalelamus või kaasomandiga pinnal, saate hõlpsalt lasta paigaldada just teie kasutusele ja sõidukile sobiva laadimissüsteemi.

LAADIMINE AVALIKUS LAADIMISPUNKTIS

Teie sõitude käigus on teil alati võimalus
laadimiseks avalikes laadimispunktides, mille leiate vaevatult nii oma töökoha lähedusest kui ka igapäevastel sõitudel teele jäävate jaamade hulgast.

PIKAD TEEKONNAD

Laadimispunkte leiate kõikidelt Euroopa põhimaanteedelt ning teil on võimalus nende kasutamiseks oma teekondadel.

 


Citroëni elektrisõidukitega toote endas esile rohelise mõtteviisi.

Elektrimootoriga luukpära või tarbesõiduk, mis on just linnaliikluse jaoks loodud ... Tutvuge eelistega, mis kaasnevad sõitmisega elektrisõidukiga: Sujuv ja müravaba sõit, erksus ja kohene kiirendus sõitmisel, CO² heitmevaba, kiire laadimine... Tõeline tipptehnoloogia musternäidis, mis on kohandatud vastamaks enamustele kasutusvajadustele ja millega vastate homsetele standarditele juba täna.

100% elektrimootor

Sõitmisel 100% elektrilise sõidukiga naudite täiel rinnal enneolematut sõidumugavust. Teie elektrisõiduk on täiesti müravaba ja liiklemine on ühtviisi lihtne nii linnaliikluses kui ka maanteel. Elektrisõiduki sõiduomadused ühilduvad ideaalselt linnasõidu vajadustega ning elektrisõiduki läbisõiduulatus olenevalt mudelivalikust kuni 350 km on tugev argument ka sõitudeks linnast välja. Citroëni elektrisõidukite aku garantii on 8 aastat või 160 000 km.

Laadimislihtsus

Oma Citroëni elektrisõidukit saate ühtviisi lihtsalt laadida avalikes laadimispunktides, teie elukohas tavapärasest 230V vooluvõtupesast ning lisaks toimub laadimine veel ka sõidu ajal kineetilise energia muundamisel akusse salvestatavaks energiaks aeglustuste ja pidurdamise käigus. Ülimalt lihtne, ülimalt puhas ja ülimalt soodne.

 

Elegantse disainiga sõidukid

CITROËN pakub teile elektrisõidukeid alates Ë-C4 luukpärast kuni mugavate ja praktiliste tarbesõidukiteni, mis on moduleeritavad vastavalt just teie tööalastele vajadustele.  

Citroëni 100% elektrisõidukite mudelivalik

Uus Citroën Ë-C4

Uus 100% elektriline ë-C4 on kaasaegse mobiilse tipptehnoloogia kehastus, ülimugav luukpära ainukordse juhtimiselamuse pakkumiseks:
● Suur vaikus ja rahu,
● Vibratsioonide puudumine,
● Sujuv ja dünaamiline sõit ilma käiguvahtustega kaasneva nõksutamiseta ning erksus läbi kohese reageerimise vajutusele gaasipedaalile,

Uus Citroën Ë-JUMPY

100% elektriline Citroën ë-Jumpy on ideaalne särtsu täis kaaslane ja vastab ärikliendi vajadustele linna- ja äärelinna liikluses. Kaks erinevat akude mahutavust ning vastavalt kaks erinevat läbisõiduulatuse taset:

  • 230 km WLTP sõidutsükli järgi mõõdetuna - saadaval mudeliversioonidel L1, L2, L3, mis on varustatud 50-kWh akuga;
  • 330 km WLTP sõidutsükli järgi mõõdetuna - saadaval mudeliversioonidel L2 ja L3, mis on varustatud 75-kWh akuga.

 


KOGU VAJALIKU INFO LAADIMISLAHENDUSTE JA LÄBISÕIDUULATUSE KOHTA

Elektrisõidukist rääkides kipuvad osa küsimusi alatasa korduma.

Laadimislahendusi selleks, et teha teile igapäevased toimetused Citroëniga võimalikult lihtsateks, on hulgaliselt, seda nii laadimiseks elukohas, töökohas kui ka väljasõitudel.

Elukohas piisab tavapärase vooluvõtupesa olemasolust

Saate vabalt laadida oma sõidukit elukohas tavapärasest vooluvõtupesast, kasutades selleks sõidukiga komplekti kuuluvat laadimisjuhet. Kiirema laadimise soovi korral valige jõupistik või Wallbox laadimiskilp. Neil kahel on erinevad laadimisomadused: Wallbox laadimiskilp on võimsam ja võimaldab väga kiire laadimise, jõupistik on omakorda hea kompromisslahendus. Laadimisel on see ühelt poolt energiasäästlikum ning võimaldab teiselt poolt aku kiirema täislaadimise, kui see on võimalik tavapärase vooluvõtupesa kasutamisel. Sõidukiga komplekti kuuluv laadimisjuhe kasutamiseks tavapärasest vooluvõtupesast ühildub kasutamiseks ka jõupistikuga. Wallbox laadimiskilbi jaoks kuulub kilbiga selle soetamisel komplekti spetsiaalne laadimisjuhe.

 

Tutvuge laadimisaegadega sõltuvalt teie poolt kasutatavast laadimissüsteemist

Tavapärase vooluvõtupesa kasutamisel laadite elektrisõiduki akud öö jooksul täis 30%
ulatuses, mis võrdub 100-km läbisõiduulatusega.

Laadite pistikhübriidi akud 100% täis vähem kui 7 tunniga, mis võrdub läbisõiduulatusega elektri jõul 55 km.

3,7Kw Green Up jõuvõtupesa kasutamisel laadite elektrisõiduki akud öö jooksul täis 60%
ulatuses, mis võrdub 200-km läbisõiduulatusega. 

Laadite pistikhübriidi akud 100% täis vähem kui 4 tunniga, mis võrdub läbisõiduulatusega elektri jõul 55 km.

11Kw Wallbox laadimiskilbi kasutamisel laadite elektrisõiduki akud 100% täis vähem kui 5 tunniga.


Laadite pistikhübriidi akud 100% täis vähem kui 2 tunniga, mis võrdub läbisõiduulatusega elektri jõul 55 km.

 

Tänaval leiate alati, kus laadida

Leidke laadimispunkti asukoht, lukustage laadimispunkt lahti, ühendage sõiduk laadijaga, laadige akusid, nii lihtne see ongi.

Hetke seisuga on üle Euroopa avatud 185 000 avaliku kasutusega laadimispunkti ja see võrgustik on pidevalt laienev, mis võimaldab teile laadimispunktide leidmise teie teekonnal oma igapäevaste toimingute teostamisel.
* Avalike laadimispunktide kasutamiseks varustage end ühilduva laadimisjuhtmega. Ühilduv laadimisjuhe on leitav Citroëni tarvikute loendist või siis tarnitakse see teile koos Wallbox laadimiskilbiga selle soetamisel.
* Avaliku kasutusega laadimisjaamad on tavaliselt võimsusega 22 kW, kuid neid on ka võimsamaid. Hübriidsõidukite osas on ühilduvad üksnes laadimispunktid võimsusega kuni 43 kW.

 

Laiaulatuslik kiirlaadimispunktide võrgustik maanteede ääres

Teete väikse pausi, joote ühe kohvi, ja juba oletegi taastanud 80% oma läbisõiduulatust.

Kiirlaadimispunktide võrgustik maanteede ääres on kiirelt laienev ning võimaldab teile ka pikemad ja plaanivälised väljasõidud näiteks vaba aja veetmise eesmärkidel. Euroopaülene kiirlaadimispunktide võrgustik maanteede ääres on erinevate ettevõtete nagu näiteks IONITY või siis ALLEGO toimest tagatud juba alates 2020. aastast.
* Kiirlaadijad (üle 43 kW) on ühildavad üksnes 100% elektrisõidukite laadimiseks.

 

Igale laadijale oma juhe

Oma sõiduki laadimise optimeerimiseks on teil valida erinevat tüüpi laadimisjuhtmeid.

Oma sõiduki laadimise optimeerimiseks on teil valida erinevat tüüpi laadimisjuhtmeid.
MODE 2 STANDARD LAADIMISJUHE See laadimisjuhe kuulub teie sõiduki põhivarustusse ning võimaldab teile laadimise võimsusel kuni 1,8 kW. Optimeeritud kasutamiseks vooluvõtupesast teie elukohas.
MODE 2 LAADIMISJUHE LAADIMISEKS JÕUVÕTUPESAST lisavarustus; see laadimisjuhe võimaldab teile laadimise võimsusel kuni 11 kW. Optimeeritud kasutamiseks teie jõupistikust.
MODE 3 LAADIMISJUHE KOLMEFAASILINE lisavarustus; see laadimisjuhe võimaldab teile laadimise võimsusel kuni 22 kW. Optimeeritud kasutamiseks teie Wallbox seinalpaigaldusega laadimiskilbist või laadimiseks avalikus laadimispunktis.

 

MÕNED NÄPUNÄITED AKU SÄÄSTMISEKS

IGAPÄEVANE LAADIMINE JA KIIRLAADIMINE

Sõidukit võite laadida iga päev, samuti võite seda ka pikema aja jooksul mitte laadida, ilma et see akut kuidagi mõjutaks, kuid seejuures on soovituslik aku laadimine vähemalt kord kuus. Aku juhtplokk on elektrooniline ja kulutab talitluseks energiat üksnes väga vähesel määral. Sagedaste kiirlaadimiste korral on soovituslik ühe täiemahulise tavalaadimise teostamine iga kahe nädala tagant.

TEIE ELEKTRISÕIDUKI LAADIMISEKS SOBIV VOOLUTÜÜP

Saate oma sõidukit laadida ükskõik kas ühefaasilisest või kolmefaasilisest võrguliitumisest. Teie sõiduki ühilduvuse korral, st kui teie sõiduk on varustatud kolmefaasilise integreeritud laadijaga, on teil võimalus sõiduki kiiremaks laadimiseks, kuna kolmefaasiline vool on suurema võimsusega. * Uus C5 Aircross Hybrid SUV linnamaastur on saadaval kolmefaasilise integreeritud laadijaga lisavarustuses.

 

SÕITKE SÄÄSTLIKULT

NAUTIGE SUJUVAT SÕITU
Ühtlase sõidustiiliga väldite liiast energiakulu. Lugege liiklust ja ennetage olukordi muutes sõidu võimalikult ühtlaseks ja sujuvaks ning vältides järske pidurdusi ja kiirendusi. Sõitmisel maanteel valige optimaalne sõidukiirus, kuna sõitmine suurtel kiirustel ammutab oluliselt rohkem sõiduki läbisõiduulatuse ressurssi.

KASUTAGE PIDURDUSREŽIIMI „BRAKE“
Pidurdage alati kui võimalik piduripedaalile vajutamise asemel mootoriga. See võimaldab elektrisõiduki või hübriidsõiduki aku laadimise pidurdamise ja mahakiirenduste käigus.

SISEKLIIMA SÕIDUEELNE ETTEVALMISTAMINE
Kasutage sõiduki sisekliima sõidueelse ettevalmistamise võimalust laadimise ajal, kuna sellisena ei mõjuta see aku laetust. Seeläbi vähendate te sõidu ajal kütte- ja kliimaseadme tööle kuluvat energiat.

KONTROLLIGE REHVIRÕHKU
Sõitmine heas seisukorras ja õigel rõhul täispumbatud rehvidega on lisaks turvalisusele ja ohutusele oluline veel ka energiasäästu saavutamiseks.

Töölaua versioon