Berlingo VAN - ettevõtliku inimese suurim sõber


Juba aastal 1996 esmaesitletud ning tänaseks üle 1,5 miljoni müüdud sõidukiga on Citroën Berlingo VAN tõeline autonduse ikoon. Aastate vältel Eesti müüduima tarbesõiduki tiitlit hoidnud Berlingo VAN on jõudnud täiesti uue kolmanda põlvkonnani.

 

CITROËN - JUBA 100 AASTAT SINU ÄRI PARTNER

Citroën tarbesõidukite lugu ulatub tagasi 20. sajandi algusse. Esimene mudel oli 1928. a C4 VAN, sellele järgnes 1950. a kuulsa 2CV kaubikuversioon ning tänaseks ikooni staatusse tõusnud Fougonette.

1978. a asendas 2CV Fourgonette'i Acadiane, kuid tõelise sensatsiooni tekitas 80ndatel esitletud Citroën C15, mida toodeti 22 aasta jooksul koguni 1,18 miljonit ühikut.

Kuid ka see polnud veel kõik, sest 20. sajandi viimasel kümnendil nägi ilmavalgust Berlingo. 1996. a esitletud Berlingo oli esimene omataoline, spetsiaalselt minivaniks loodud sõiduk. Kui varasemalt toodetud kaubikud baseerusid mõningal määral siiski pisiautodel, siis Berlingo disainiti juba algselt multifunktsionaalseks sõidukiks. Tänaseks on Berlingost saanud sünonüüm kõigele, mis peaks meenutama praktilist mugavat väikekaubikut.

 


DISAIN

Uus Berlingo VAN sammu edasi mugavuse ning stiili osas. Selle robustne välisdisain on osaks brändi kaasaja identideedist, rõhudes ühtlasi mugavusele ning erakordsele modulaarsusele. Uus Berlingo VAN on tõhus töövahend nii suurt autoparki omavale ettevõttele kui mikroettevõtjale.

 

SAADAVAL KAHES KEREPIKKUSES

KONFIGUREERI 

 

TA SUUDAB KÕIKE, TÄPSELT NAGU SINA

Uus Berlingo VAN sobib asendamatuks abiliseks uskumatult paljudeks eluvaldkondadeks. Tänu kahele kerepikkusele, istmete konfiguratsioonile, varustusele ning miks mitte ka väljanägemisele on samast mudelist võimalik luua kaks täiesti erineva suunitlusega sõidukit.

Näiteks vajad kaubikut väheseks liiklemiseks, küll aga pikkade raksete esemete transpordiks kehvades sõidutingimustes ehitusplatsil. Soovitame omalt poolt:

 • 1+2 esiistmeid koos läbilaadimisavaga
 • Grip Control koos nõlvaltlaskumisabi ning M+S rehvidega
 • 30 mm kõrgendatud kliirentsit koos karterikatsega
 • 1000 kg kandevõimet, kaubaruumi LED-valgustust ning lisa koormakinnituskonkse

Näiteks vajad kaubikut, millega teostatakse jaotusvedu. Läbisõidudud on pigem suured, mis tähendab, et roolis veedetakse tavalisest enam aega. Soovitame omalt poolt:

 • 6 suunas seatavat juhiistet, sh nimmetoe regulaatorit
 • juhiabisüsteeme, sh automaatset kaugtulede vahetust, STOP&GO funktsiooniga adaptiivset püsikiirushoidjat
 • automaatset kliimaseadet
 • 8" puutetundliku ekraani Apple CarPlay / Android Auto võimalusega

 


EXTENSO® CAB: 3 ISTET LÄBILAADIMISAVAGA

Extenso® Cab muudab Berlingo VAN-i siseruumi erakordselt modulaarseks - 3-kohalise esiistmega sõiduki võib hetkega sõltuvalt kerepikkusest muuta kas 3- või 3,4-meetrise laadimispinnaga kaubikuks.

1. Extenso® Cab mahutab 3 sõitjat.
2. Keskmise istme seljatoe allalaskmise abil tekitatakse salongi mugav kirjutuslaud. Keskmise Istme padja all asub omakorda mahukas panipaik.
3. Ülestõstetud äärmine iste suurendab märgatavalt laadimispikkust, samuti kasulikku laadimismahtu 3,3 m3 kuni 3,8 m3 (kerepikkusel L1) ning 3,9 m3 kuni 4,4 m3 (L2).

 

LOODUD IGASUGUSE ETTEVÕTMISE JAOKS

Muutmaks peale- ning mahalaadimist lihtsamaks pakub Berlingo VAN järgmist:

 • vastavalt vajadusele kas üht või mõlemat küljeust avanemislaiusega 675 mm ja -kõrgusega 1072 mm.
 • 40:60 suhtes 180-kraadi ulatuses avanevaid tagumisi paarisuksi
 • nn euroaluse laiust arvestavat rattakoobaste vahet kaubaruumis

Berlingo VAN kaubaruum mahutab kuni 4,4 m3 ning kandevõime varieerub sõltuvalt versioonist vahemikus 650-1000 kg. Ülekoormuse indikaator tagab, et seda väärtust kunagi ei ületataks.

Loading Pack koos kaubaruumi ereda LED-valgustuse, 4 lisa koormakinnituskonksu ning 12 V pistikuga muudab Berlingo VAN-i igapäevakasutuse veelgi mugavamaks

 


MUGAV JA KÄEPÄRANE

Uue Berlingo VAN-i neelab muretult kilomeetreid mis tahes teedel, pakkudes juhile citroenilikku mugavust, mürasummutust ning head ülevaadet kõigest teel toimuvast.

Kuni 20 juhti abistavat süsteemi muudavad Berlingo VAN-ga läbitud kilomeetrit murevabaks ning turvaliseks.

Tänu kirjutuslauaks muudetavale keskmisele istmele, 12 V ja 220 V pistikule ning salongi üldisele ruumikusele on Berlingo VAN lihtsasti kasutatav mobiilse kontorina. 

TopBox-kindalaegas peidab võõrasti pilkude eest hõlpsasti ühe sülearvuti ning mobiiltelefoni võib laadida kas juhtmevabalt või USB-pistiku abil.

 

BERLINGO VAN MEESKONNA JAOKS

Ruumikas ning ümberseatav Berlingo Crew VAN on loodud spetsiaalselt meeskondade teenindamiseks.

Saadaval kerepikkuses L2 pakuvad Berlingo Crew VAN-i teise rea istmed mõnusat äraolemist kõigile seal reisijatele.

Võimalusi Berlingo Crew VAN-i kasutamiseks on tänu istmete ja vaheseina ümberseadmise võimalustele rohkelt.

Kokku võib klappida istemed üksikult või üheskoos, tuues reisijaid kaubaruumist eraldava ja siinidel liigutatava vaheseina sinna, kuhu tarvis. Vajadusel võib kokku klappida ka kõrvalistuja istme.

 

ROHKELT PANIPAIKU KÕIGEST KÄEULATUSE KAUGUSEL

Kas teadsid, et praktilisus ja Berlingo tähendavad ühte ja sedasama asja? Jah, nutikaid panipaiku on Berlingos peaaegu kõikjal ning need mahutavad ühtekokku 113 liitrit.

KONFIGUREERI 

 


VARUSTUS JA TEHNOLOOGIA

Uus Berlingo VAN on varustatud igapäevaselt abistava praktilise tehnoloogiaga. Olles funktsinaalne ning praktiline juba definitsiooni järgi pakub uus Berlingo VAN erakordselt palju:

 • 4 ühilduvat tehnoloogiat, sh Citroën Connect Nav, Mirror Screen (Apple CarPlay / Android Auto), Citroën Connect Box ja mobiiltelefoni juhtmevaba laadimine.
 • 20 juhti abistavat abisüsteemi

 

PACK PARKING JA SURROUND REAR VISION

Abistamaks juhti parkimisel pakub uus Berlingo VAN lisaks eesmistele ja tagumistele parkimisanduritele uut innovaatilist lahendust. Asendades harilikku tahavaatepeeglit näitab 5" ekraan pilti auto paremalt küljelt ning tagant. Valida saab 3 režiimi vahel:

 • vaade taha edaspidi sõidu ajal
 • vaade paremale küljele
 • vaade taha tagurdades

 

3D CONNECTED NAV

Citroën Connect Nav navigeerib vajadusel ka häälkäskluste abil ning võimaldab ligipääsu reaalaja liiklusinfole või vabade parkimiskohtade olemasolule parkimismajas.

8" puutetundlik ekraan kuvab Apple CarPlay või Android Auto abil mobiiltelefoni rakendusi. Nii saab lisaks helistamisele kuulata podcaste, muusikat või kasutada navigeerimiseks rakendusi nagu Google Maps või Waze.

GRIP CONTROL KOOS LASKUMISABIGA

Grip Control võimaldab läbi auto ESP-süsteemi kontrollida viies režiimis veorataste läbilibisemise ulatust. See võimadab juhil omada suuremat kontrolli erinevatel pinnastel liigeldes. Näiteks võimaldab süsteem liiva-režiimis mõlema veoratta samaaegset läbilibisemist, samal ajal muda-režiimis antakse veojõud üksnes sellele rattale, millel veel on haardumist.

Grip Control toob kaasa ka nõlvaltlaskumisabilise, mis hoiab järsult kallakult laskudes hoiab auto kiiruse turvalisena - juhil jääb üle vaid rooli abil autot suunata.

 


20 JUHTI ABISTAVAT ABISÜSTEEMI

Uus Berlingo VAN on ehitatud EMP2-platvormile, mis tänu oma kompaktsusele tagab pisikaubikule sõiduautolikud sõiduomadused. Turvalise ning mugava sõidu eest aitavad omakorda hoolitseda 20 juhti abistavat süsteemi:

 • värviline head-up display on läbipaistev esiklaasi ees asuv ekraan, millele kuvatav info ei sunni juhti vajaliku info saamiseks teelt pilku pöörama.
 • elektooniline seisupidur aktiveerub automaatselt mootori seiskumisel ning vabastub auto paigaltvõtul.
 • adaptiivne kiirushoidja (peatumisfunktsioon saadaval koos EAT8 käigukastiga) hoiab eessõitva autoga automaatset pikivahet. Peatumisfunktsiooniga võimaldab ummikus liigeldes autol kuni seismajäämiseni peatuda, manuaalkäigukastiga versioonidel pidurdab adaptiivne kiirushoidja autot kuni kiiruseni 30 km/h.
 • aktiivne sõidurea jälgimissüsteem: kiiruste vahemikus 65-180 km/h töötav süsteem abistab juhti reaeraldusjoonte vahel püsimisel, korrigeerides vajadusel auto sõidutrajektoori.
 • juhi tähelepanu hajumise hoiatussüsteem monitoorib juhi ebakorrapäraseid sõiduvõtteid ja -trajektoore ning annab sellest juhile teada helisignaali ning hoiatussõnumi abil.
 • kohvipausi soovitus annab juhile märku puhkepausi vajadusest, kui sõit on suuremal kiirusel kui 65 km/h kestnud juba rohkem kui 2 tundi.
 • kiiruspiirangu tuvastus- ning sõidukiiruse soovitussüsteem loeb pardakaamera abil õige sõidukiiruse infot ning kuvab seda armatuurlaua keskel asuvale 3,5-tollisele ekraanile ning head-up disaplay'le.
 • pimenurgaandurid annavad küljepeeglis asuva hoiatustule abil juhile märku talle nähtamatus alas asuvast sõidukist.
 • kokkupõrkehoiatuse süsteem monitoorib pikivahet eessõitva autoga. Eeldatava ohu korral annab sellest juhile märku helisignaali ning sõnumiga ekraanil.
 • Active Safety Brake on hädapidurdussüsteem, mille eesmärk on reaalse ohu korral vähendada sõiduki kiirust nii palju, kui võimalik. Toimib ühtlasi nii teiste sõidukite kui jalakäijate puhul kiiruste vahemikus 5-85 km/h.
 • kaugtulede automaatne lülitussüsteem hoolitseb lähi- ja kaugtulede automaatse lülituse eest nii maanteel kui linnas.
 • kurvitulefunktsioon aitab valgustada järske pöördeid kuni 75° ulatuses. Mõeldud toimima kuni kiiruseni 40 km/h.
 • võtmevaba sisenemine ja käivitus lubab juhib jätta võtme taskusse nii autosse sisenemisel kui selle käivitamisel.
 • nõlvaltvõtuabi hoiab enam kui 3% tõusul sõiduki mõne sekundi jooksul paigal, hõlbustades nõnda juhi jaoks paigaltvõttu.
 • külgparkimisabi informeerib juhti küljel asuvate objektide kohta, kasutades selleks infot eelnevalt esimeste ning tagumiste parkimissensorite poolt talletatud infot ning auto liikumistrajektoori.
 • tagurduskaamera abistab juhti parkimisel nii kaamerapildi kui helisignaalide abil.
 • haagise stabiliseerimissüsteem toimib koostöös elektroonilise stabiilsuskontrolli süsteemiga, rakendades järelhaagise vibamise korral selle pidurid või vastavalt vajadusele vähendades mootori võimsust. Süsteem toimib automaatselt. 
 • Grip Control koos nõlvalt laskumise abiga lubab vastavalt vajadusele valida juhil 5 stabiilsuskontrollisüsteemi sõidurežiimi vahel. Süsteem võimaldab erinevat veorataste läbilibisemist mudas, lumel või liivasel pinnal liikumiseks. Nõlvalt laskumise abisüstem hoiab sõiduki kiiruse ohutuna järskudel laskumistel. Toimib nii edas- kui tagurpidikäigul.
 • ülekoormuse indikaator annab juhile teada maksimaalse võimaliku laadimiskoormuse ületamisest kummalgi teljel. 
 • Surround rear vision kombineerib omavahel parema küljepeegli ning tagaluugi küljes asuva kaamera pildi. Kuvades seda traditsioonilise laepeegli asemel olevale 5-tollisele ekraanile, muudetakse juhi jaoks tagurdamisel muidu nähtamatuks jäävad alad kergesti nähtavaks. 

 

VIIMASE PÕLVKONNA JÕUALLIKAD

Jõuallikatena on kasutusel uue generatsiooni BlueHDi 1,5-liitrsised diisel- ning PureTech 1,2-liitrised bensiinimootorid. Viimase 130 hobujõulist versiooni saab kombineerida EAT 8-käigulise automaatkastiga.

Diiselmootorite versioone on neli: BlueHDi 75, BlueHDi 100, BlueHDi 130 ja BlueHDi 130 EAT8.

 

KONFIGUREERI VAATA TEHNILISI ANDMEID VAATA VARUSTUST VAATA LISAVARUSTUST


Garantii: 5 aastat läbisõidupiiranguta

Töölaua versioon